7 listopada 2014

ZWOW #11 AMRAP


Jak już pisałam kilka dni temu, w końcu moje biegowe buty są ze mną i mogę odkurzać stare trasy. Ponieważ biegam teraz raczej na dłuższe dystanse (co dla mnie oznacza >5 km), nie mogę uskuteczniać tego typu treningów codziennie. W związku z tym pomiędzy treningi biegowe wplatam ZWOWy. Ostatnim, który zrobiłam, był ZWOW #11. Trening bardzo męczący i angażujący chyba każdy mięsień w ciele. Takie lubię! :)

ZWOW #11 jest treningiem typu AMRAP, co oznacza, że wykonujemy jak najwięcej ćwiczeń w podanym czasie - tym razem jest to 10 minut. Czas dłużył mi się okropnie i już po 4 minutach miałam ochotę zrezygnować, ale na szczęście był to tylko mój wewnętrzny leń, którego szybko zagłuszyłam :)
W 10 minut udało mi się wykonać 5 pełnych rund z małym "hakiem":


Poniżej kadr z filmu obrazujący ćwiczenia, które mamy do wykonania:


Mule kick - ćwiczenie, przy którym miałam sporą frajdę, a mój narzeczony, który dorwał aparat, jeszcze większą ;) Pracują ramiona i cały gorset mięśniowy, dodatkowo nogi przy wybiciu.
Sumo push up - pompki z szeroko rozstawionymi nogami i uniesieniem jednej ręki po każdym powtórzeniu. Wielokrotnie już o tym wspominałam na blogu, ale pompki są jednymi z moich ulubionych ćwiczeń w każdej wariacji - w tej również.
Side jump lunge - chwila wytchnienia po ćwiczeniach, podczas których można wypluć płuca. Niestety (albo i stety, jeśli myślicie o efektach ;) ) zbyt krótka, aby unormować do końca oddech. W każdym razie side jump lunges są bardzo przyjemnym przerywnikiem.Cały trening jest bardzo fajny. Superszybki i superintensywny - podobnie jak większość Zuzkowych workoutów. Określiłabym go jako odpowiedni dla osób średniozaawansowanych ze względu na konieczność pilnowania poprawnej techniki szczególnie przy pierwszym ćwiczeniu.

3 komentarze:

  1. po cyferce nie kojarzyłam, który to ZWOW, ale po zdjęciach już sobie przypominam :) bardzo fajny ;) również miałam wielką frajdę z mule kick :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne ćwiczenia! Nigdy nie słyszałam o ZWOW, ale chyba muszę nadrobić zaległości. Zwłaszcza, że mam w planach wzmocnienie ramion i ogólne przygotowanie do stania na rękach, więc te ćwiczenia (zwłaszcza pierwsze 2) baaardzo mi się przydadzą. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej Meggi:) Wiesz może dlaczego z kanału Zuzki znikneły wszystkie jej wczesniejsze filmiki ?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Reklama