15 listopada 2013

ZWOW #46 TIme Challenge - Tight Space Workout


Ten trening to prawdziwy wyścig z czasem. Zuzka dobrała tym razem takie ćwiczenia, których nie można zrobić „na skróty” i przyspieszyć podczas ich wykonywania. Chcąc pobić jej czas, musiałam unikać robienia przerw. Trening jest męczący, jeśli wykonamy go dając z siebie naprawdę 100%. Nie ma tu arcytrudnych ćwiczeń, ale zarówno burpee na jednej nodze, jak i side plank knee tuck wymagają sporej siły mięśni.

ZWOW #46 jest treningiem typu Time Challenge, co oznacza, że powinniśmy go wykonać w możliwie jak najkrótszym czasie. Do zaliczenia mamy 3 rundy, każda po 3 ćwiczenia. Mój czas prezentuje screenshot poniżej, Zuzka znów pokonana!


One leg walkout burpee – pewnie przy większej liczbie powtórzeń byłoby ciężko, ale 5 na każdą stronę to wysiłek do przyjęcia. Poza tym nie wiem czemu, ale pompki na jednej nodze czy z nogami skrzyżowanymi wykonuje mi się o wiele lepiej niż klasyczne – łatwiej jest mi trzymać poprawne ułożenie tułowia ;)  
Side lunge jump – ćwiczenie znane z wielu innych ZWOWów, tym razem wykonywane z obciążeniem w postaci hantli. U mnie 2x4kg.  
Side plank knee tuck – to ćwiczenie kojarzę z innego treningu (raczej nie ZWOWa), ale nie mogę sobie przypomnieć, co to za pozycja ;) W każdym razie w trzeciej rundzie nie pozostało mi wiele sił i ostatnie powtórzenia wykonywałam ich ostatkami.

Podsumowując – trening nie jest specjalnie męczący kondycyjnie, ale wymaga sporych zapasów siły. Ze względu na pompki na jednej nodze przy jednonogich burpees i side plank knee tuck, które nie są raczej łatwym ćwiczeniem, zakwalifikowałabym go jako ZWOW dla średniozaawansowanych.

8 komentarzy:

 1. pomyślę o nim przy najbliższej okazji, bo wygląda na ciekawy :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest świetny! :) Zresztą tak jak wiele innych :D

   Usuń
 2. Ty to masz power:) Siłowy Cardio i jeszcze ZWOWy:)

  W ogóle śpisz kiedykolwiek czy jedziesz na takich obrotach całą dobę?:D Przydałoby mi się trochę tej energii:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZWOWów nie robię póki co, to wszystko to zaległe recenzje :D Ale myślę, czy dzisiaj sobie jakiegoś nie zafundować ;)
   Śpię, śpię :D Ale jak wstaję, to wrzucam piąty bieg ;)

   Usuń
 3. znam tego ZWOW-a i bardzo go lubię! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko go nie lubić :) Króciutki i okropnie męczący, czuć wszystkie mięśnie :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Reklama