22 października 2013

ZWOW #54 Time Challenge - HIIT for legs and butt


Kolejny ZWOW za mną! Co prawda zmierzyłam się z nim w sobotę, ale wspomnienia są jeszcze dość świeże i póki tak jest, chcę napisać o nim parę słów, bo warto.

Ten trening jest wprost stworzony dla ludzi, którzy nudzą się powtarzaniem w kółko tej samej sekwencji ćwiczeń w trakcie jednego workoutu (a słyszałam taki opinie o ZWOWach). Tutaj nie ma rund ani serii, ponadto każde pojedyncze ćwiczenie jest dość rozbudowane, więc nie sposób się znudzić.

Według nazwy w kość powinny dostać przede wszystkim nasze nogi i pośladki i rzeczywiście tak jest (bonus, dopisany na screenie przeze mnie, dobija!), ale odpowiednia praca rąk pozwala poczuć także ramiona.

ZWOW #54 jest treningiem typu time challenge, co oznacza, że powinniśmy wykonać go w jak najkrótszym czasie. Ja zawsze staram się wykonywać ćwiczenia jak najszybciej (zwracając uwagę na poprawność, to ważne!), a później porównuję z czasem Zuzki. Tym razem udało mi się pokonać jej 14:34; mój czas:

Jump lunge combo - ostatnio jump lunges pojawiają się w każdym workoucie, który mam zamiar wypróbować, więc powoli zaczynam się z nimi zaprzyjaźniać. Combo w ZWOW #54 jest urozmaicone o wykopy i "chodzone" lunges - całkiem fajna mieszanka!
Push up / bent over row combo - dość skomplikowana konstrukcja, która mimo niepozornego wyglądu dała o sobie znać nawet przy moich 2-kilogramowych hantelkach.
Jump tuck / side crunch combo - side crunches to jedno z moich ulubionych-znienawidzonych ćwiczeń. Na szczęście tutaj nikt nie nadawał mi szalonego tempa, wykonywałam je według własnego rytmu. Połączenie z jump tuck nie pozwala zbytnio odpocząć ;)
BONUS - miks przysiadów i wykroków. Po tej mieszance ciężko jest ustać na nogach, uda trzęsły mi się przez dobrych kilka minut. Mocny akcent na koniec treningu.

Całość oceniam bardzo pozytywnie. Zuzka pokazała w tym treningu coś innego niż to, do czego nas przyzwyczaiła w poprzednio recenzowanych przeze mnie ZWOWach. Uważam, że ten trening może być odpowiedni dla początkujących - mimo, iż potrafi zmęczyć, to ćwiczenia są dość proste.

Keep calm and go workout! :)PS Wczoraj w końcu zaktualizowałam spis ZWOWów, teraz postaram się robić to na bieżąco.

6 komentarzy:

 1. wygląda bardzo ciekawie :D ja robię wszystkie po kolei, więc dam znać jak tam moje nogi i pośladki po tym treningu, gdy do niego dotrę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli coś mocnego na dupkę:D

  O i fajnie że zaktualizowałaś spis,łatwiej teraz znaleźć ZWOWy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. wygląda ciekawie, wypróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wydaje się fajny, ale nie mam ciężarków, a wody za lekkie ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Robisz to bez żadnej przerwy? Bo ja na pewno jakieś będę musiała zrobić i mój czas może dojść do 20 minut :P (jeśli w ogóle się zdecyduję:D)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja nadal nie przekonałam się do zuzki:(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Reklama