26 października 2013

ZWOW #53 Time challenge - Tight body workout


Przychodzę do Was z recenzją kolejnego zaległego ZWOWa, tym razem #53, ochrzczonego mianem Tight body workout. Zakochałam się w nim z miejsca, jako że ćwiczenia modelujące są w nim przeplatane ze stretchingiem. Robiłam już kiedyś trening Zuzki oparty na podobnych zasadach, ale w tej chwili nie mogę przypomnieć sobie numeru.
Lubię tego typu przerywniki między cięższymi ćwiczeniami. Mam wrażenie, że mogę wtedy bardziej się rozciągnąć.

ZWOW #53 jest treningiem typu time challenge, co oznacza, że podaną sekwencję ćwiczeń (w trzech rundach) powinniśmy wykonać w jak najkrótszym czasie. Czas Zuzki to 13:02, mój znajduje się na screenie poniżej. Dodam, że każdą z pozycji stretchingowych trzymałam 10 sekund z zegarkiem w ręku.

Jump squat (+ candle-forward bend-candle) - jump squaty bardzo lubię, bo są wymagające i kondycyjnie, i siłowo. Można się nimi szybko i porządnie zmęczyć. Jeśli chodzi o stretchingowy przerywnik, to świeca jest moim ćwiczeniem dzieciństwa, uwielbiam ją od zawsze. Będąc małym brzdącem potrafiłam spędzić kilkanaście minut w takiej pozycji ;)
Side jump lunge (+ standing groin stretch/side lunge) - same side jump lunges są raczej niewymagającym ćwiczeniem, jednak w połączeniu z side lunge porządnie czuć pracujące mięśnie ud.
Cross-legged push-ups (+ skrętoskłony) - pompki ze skrzyżowanymi nogami szły mi o wiele lepiej niż zwykłe, łatwiej jest mi też trzymać poprawną przy ich wykonywaniu niż przy robieniu zwykłych pompek


Gdyby nie to ostatnie ćwiczenie, trening byłby odpowiedni dla osób początkujących. Zdaję sobie jednak sprawę, że cross-legged push-ups mogą sprawić problem rozpoczynającym treningi z Zuzką, a ciężko byłoby je czymś sensownym zastąpić, więc workout zaliczam do tych dedykowanym średniozaawansowanym.

Wypróbujecie? :)PS Przygotowuję właśnie posta-przewodnik dla tych, którzy chcieliby ćwiczyć z Zuzką, ale mają jeszcze sporo pytań. Dostałam już kilka wiadomości odnośnie do tego, ale jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości, napiszcie je, proszę, w komentarzach pod tym postem. Postaram się je rozwiać :)

4 komentarze:

 1. Ja jestem bardzo ciekawa przewodnika który tworzysz:) Na pewno się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taką nadzieję :) Będę czekała na Twoją opinię :)

   Usuń
 2. również jestem bardzo ciekawa tego poradnika :) a ten ZWOW wydaje się być bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo - są gusta i guściki, ale jeśli lubisz stretching, to na pewno spodoba Ci się to, że tutaj wykonuje się go w trakcie treningu :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Reklama