15 marca 2013

ZWOW #43 AMRAP Switch It UP!

ZWOW #43
Dawno nie było tutaj recenzji ZWOWa i równo tydzień żadnego zuzkowego treningu też nie ćwiczyłam. Z braku pomysłu i czasu wczoraj zabrałam się za ZWOW #43, wybrany tradycyjnie drogą losową :) Modliłam się tylko o to, żeby nie było potrzebne dodatkowe obciążenie, bo tutaj takowego nie posiadam i udało się. Potrzebny jest tylko jeden rekwizyt - krzesło.

ZWOW #43 jest treningiem typu AMRAP, co oznacza, że w określonym czasie (tutaj 12 minut) mamy wykonać jak najwięcej rund. Ja zrobiłam prawie dwie, z tym, że w ostatnim ćwiczeniu udało mi się zrobić tylko 3 powtórzenia zamiast 10 - o 2 mniej niż Zuzka. Więc i tak jestem z siebie dumna, chociaż wiem, że mogłam trochę przyspieszyć. Następnym razem będzie lepiej - bo wiem, że to nie koniec mojej przygody z tym ZWOW ;)

Jeśli chodzi o ćwiczenia, to najbardziej obawiałam się pierwszego, side step ups, ponieważ odczuwam strach przed wchodzeniem na krzesło czy drabinę bez asekuracji. Nie wiem dlaczego - po prostu tak mam :P Ale po chwili złapałam rytm i okazało się, że to najprzyjemniejsze ćwiczenie z tej czwórki.
One leg elevated lunges mocno dają w kość mięśniom ud. Nie sposób porównać ich z żadnym innym ćwiczeniem, które tak by im dokopało :D
One leg tricep dips wbrew pozorom nie było trudnym ćwiczeniem, a wręcz przeciwnie - miła odskocznia i chwila oddechu przed ostatnim, powalającym.
Ostatnie ćwiczenie, chair climbers, sprawiło, że straciłam oddech, kilka litrów wody w postaci potu i prawie przytomność. Najgorszym zadaniem tutaj nie była jednak ani skrzywiona pompka, ani burpee, a utrzymanie ciała w prostej linii, kiedy większa część jego ciężaru spoczywała na rękach. W pierwszej rundzie jednak za bardzo się nad sobą zaczęłam użalać i robiłam długie przerwy między kolejnymi powtórzeniami. Myślę, że gdybym wtedy przyspieszyła, miałabym znacznie lepszy wynik.

Po całym treningu niemiłosiernie bolały mnie ramiona, nogi i brzuch - kto śledzi facebooka, ten wie ;) Tak więc moim zdaniem ten trening jest idealny na dobicie. Gwarantuję, że skończycie leżąc plackiem na ziemi i ciężko dysząc :D

Dla zachęconych filmik:


Ćwiczyliście już z tym filmem? Jak wrażenia? :)

10 komentarzy:

 1. Ostatnie zdania paradoksalnie mnie zachęciły :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już myślałam, że jestem jedyną treningową masochistką... :D

   Usuń
 2. Teraz jest za późno abym zapierdalała z tym filmikiem, ale z pewnością zrobię sobie ten trening w sobotę, moje małe postanowienie odnośnie pozbywania się tłuszczu :) Wracam do gry, koniec opierdalania się , trzymaj kciuki :D Twojego bloga dałam sobie do zakładek w przeglądarce. Będę skrupulatnie wykonywać treningi :) Ładne są te recenzje, takie poruszające :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No pewnie, że będę trzymać kciuki! :) Nie zniechęcaj się tylko w trakcie, na pewno znajdziesz w sobie siłę, żeby wykonać cały trening - w końcu to "tylko" 12 minut ;)

   Usuń
 3. może jest jakiś trening Zuzki, który najlepiej wybrać na początek ćwiczeń z nią ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli ćwiczysz już jakiś czas, masz trochę siły w rękach i nogach i nie najgorszą kondycję, to spokojnie możesz wybrać każdy zestaw :) Te łatwiejsze, które wypróbowałam, to chyba ZWOD #2 i ZWOW # 19.

   Usuń
 4. dzięki bardzo, z pewnością wypróbuję w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja w końcu też musze się przekonać do tych ćwiczeń;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Reklama