28 lutego 2013

Zakończenie miesiąca jogowego i wyzwanie szpagatowe

I tak dobiegła końca akcja "Luty miesiącem jogi". Przez 26 dni codziennie wykonywałam krótsze lub dłuższe układy. W tym okresie uprawiałam jogę łącznie ponad 8,5h i skutkowało to:
 • zwiększeniem sprawności fizycznej;
 • poprawieniem gibkości;
 • nabyciem siły, przede wszystkim ramion i pleców;
 • wyciszeniem, odprężeniem i odstresowaniem.
Na tym ostatnim zależało mi najbardziej po stresującej sesji i jestem szczęśliwa, że w końcu udało mi się znaleźć sposób na zrelaksowanie się i pozbycie stresu.
Na pewno nie jest to koniec mojej przygody z jogą, będę do niej wracać przynajmniej kilka razy w tygodniu.

A jakie są Wasze opinie po tym miesiącu z jogą? :) Jeśli wyrazicie zgodę, chciałabym je opublikować tutaj.

ensorcelee: "Co prawda przygodę z Twoim jogowym wyzwaniem zaczęłam w połowie miesiąca, ale już dzielę się moimi wrażeniami:) Nigdy wcześniej nie ćwiczyłam jogi, chociaż zachwycały mnie wszystkie zdjęcia z pozycjami jogi na jakimś idealnym tle, dlatego chętnie przyłączyłam się do wyzwania, żeby zobaczyć o co właściwie chodzi. Joga kojarzyła mi się ze spokojem i właśnie taka była. Podczas ćwiczeń (o ile nie musiałam plątać bardzo nóg i rąk) czułam się zrelaksowana i wyciszona, na pewno pomagały głosy prowadzących i muzyka w tle.  Joga wspaniale rozciąga i uzależnia od tego uczucia rozciągnięcia (jak to piszę, to mam ochotę na „kocie grzbiety” ;P). Co do nabycia siły- w moim przypadku chyba jednak nie, może za krótko ćwiczyłam, bo wszystkie ćwiczenia dłużej obciążające nadgarstki były dla mnie bardzo męczące.  Z jednej strony jestem zadowolona, że pierwszy raz byłam systematyczna w ćwiczeniach, ale z drugiej boję się, że joga mnie trochę rozleniwiła i teraz ciężko będzie mi się zmobilizować do bardziej energicznych ćwiczeń;) Ale z jogą na pewno jeszcze nie skończyłam!"

Tabela uczestników przedstawia się następująco:
Nick Dołączył(a)
Maggie 02.02.2013
czarna-kocurka 05.02.2013
ensorcelee 14.02.2013
SpiralShe 14.02.2013


Ach, byłabym zapomniała. Dzisiejsze zadanie jest całkiem inne od pozostałych. Ponieważ mamy już podstawy podstaw, dzisiejszy układ wymyślamy sami. Do dzieła! :)


Wyzwanie szpagatowe

Jestem bardzo zaskoczona (oczywiście pozytywnie), że tym razem akcja zainteresowała tylu chętnych. Mam nadzieję, że do tej pory nikt się nie rozmyślił ;)
Wraz z początkiem nowego miesiąca, czyli już jutro, rozpoczniemy rozciąganie do szpagatu. Najbardziej atrakcyjnym wydał mi się plan ze strony Mocni.net i film obrazujący proponowane w nim rozciąganie.
Myślę, że cennymi wskazówkami będą też staranie utrzymania jak najniższej pozycji jak najdłużej i siedzenie na książkach, zabierając co dzień jedną. Pamiętajcie też o prostych plecach!
Oczywiście jeśli natrafię na coś innego godnego uwagi, to podzielę się z Wami tą wiedzą albo tu, albo na facebookowym fanpage'u, na który serdecznie zapraszam. A póki co zachęcam do lektury proponowanego przeze mnie planu ;)

Zachęcam też Was do zrobienia sobie zdjęć dokumentujących stan obecny, dzięki którym będziemy mogli kontrolować postępy. Ja swoje zdjęcia zamieszczę jutro i jeśli chcecie, możecie wysłać do mnie także Wasze - zrobię wtedy motywującą mini-galerię :)

Powodzenia!

8 komentarzy:

 1. filmik z rozciągania całkiem ciekawy - chyba zaproponuję Narzeczonemu kilka sesji rozciągania, na pewno mu się przyda:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozciąganie przyda się każdemu. Daj znać jak mu idzie ;)

   Usuń
 2. Ja się w koncu nauczyłam robic szpagat po 10 minutowej rozgrzewce,ale marzy mi się jesacze w staniu,igła i ponadszpagat :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę! Ja nigdy nie umiałam szpagatu, więc czas najwyższy się za to zabrać.
   Możesz wziąć udział w wyzwaniu i dążyć do ponadszpagatu ;)

   Usuń
 3. Dołączam się! :) Ja już od kilku dni się rozciągam, więc takie wyzwanie będzie dla mnie super - jeszcze więcej motywacji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie! :) Pamiętaj o zdjęciach, one będą motywować najbardziej ;)

   Usuń
 4. Przyjmuję wyzwanie szpagatowe. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Reklama